<<- Powrót

Strona pod patronatem:

HOTEL VOETERS`S SPORTKRISTALLKaprunKaprun należy do najbardziej znanych europejskich miejscowości wypoczynkowo-urlopowych. W rejonie lodowców, na Lodowcu Kitzsteinhorn narciarze, snowboardziści i carvingowcy znajdą najlepsze warunki do uprawiania sportów zimowych na wysokości 3.203 metrów.

Od 1966 roku wraz z Zell am See, Kaprun tworzy znany region alpejski - Europa-Sportregion. Do dyspozycji narciarzy jest 130 kilometrów tras narciarskich najwyższej jakości. Dolina Kaprun za jednym zamachem znalazła się w pierwszym szeregu, mało kto wybiera się w Alpy nie planując skierowania swych kroków w to właśnie miejsce?, pisała gazeta Wiener Zeitung pod koniec XIX wieku. W tej kwestii nic nie zmieniło się do dzisiaj. Dolina otoczona potężnymi masywami kusi nie tylko atrakcjami widokowymi.

Po alpinistach zjawili się goście, którzy chcieli zwiedzić znane na całym świecie zalewy i elektrownie wodne Tauernkraftwerke Kaprun na Großglockner. Po przyłączeniu Kitzsteinhorn w 1965 roku region ten dosłownie wystrzelił w górę uzyskując status miejscowości wypoczynkowej pierwszej kategorii. Dzisiaj Kaprun oferuje swoim gościom 5.000 łóżek i 650.000 noclegów rocznie.

Dużą atrakcją jest także zamek Burg Kaprun. Zbudowany w XII wieku na dominującej nad doliną skale, po raz pierwszy został wspomniany w dokumentach w roku 1280. Na południu i zachodzie rozciąga się mur obronny okalający imponującą budowlę. Zbudowana w romańskim stylu wschodnia wieża 'Turn ze Chaprunne' została ponoć wzniesiona jako odszkodowanie za wypady najeźdźców z Velber.

- NOCLEGI

ZELL AM SEE | DOJAZD
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki