Strona pod patronatem:


KITZSTEINHORN
Jako bezpośredni sąsiad olbrzymiego Großglocknera, Kitzsteinhorn nie musi mieć kompleksów. Ta mniejsza z obu gór (3.203 metry) oferuje lepsze warunki śniegowe. Z tym nie może konkurować nawet najwyższa (3.798 metrów) góra Austrii.
Na lodowcu Kitzsteinhorn śnieg gwarantowany jest przez okrągły rok. Nawet kiedy w pełni lata w dolinie 'Europa-Sportregion' upał daje się we znaki, tutaj narciarze nadal z przyjemnością korzystają z puszystego śniegu. Te warunki góra zawdzięcza swym naturalnym właściwościom lodowcowym oraz profesjonalnej instalacji naśnieżającej.

Dla początkujących oraz profesjonalistów: tutaj są stoki dla każdego. Szybkie zjazdy, iskrzące w słońcu strome stoki i przytulne chaty górskie to połączenie, które na Kitzsteinhorn pozwala spełniać narciarskie marzenia przez 365 dni w roku.

W ciągu 40 lat odwiedziło lodowiec Kitzsteinhorn 25 milionów gości.
Kolejki linowe Kaprun AG obchodzą wkrótce 40 letni jubileusz działalności.
12.Grudnia 1965 roku został otwarty na lodowcu Kitzsteinhorn, na wysokości ponad 3000m.n.p.m., pierwszy lodowcowy region narciarski w Austrii.
Pierwsze wyciągi orczykowe na lodowcu Kitzsteinhorn były jednymi z pierwszych na świecie, które to zainstalowano na lodowcu i które mogły przewozić w ciągu godziny 800 odwiedzających. W ciągu 40 lat działalności odwiedziło lodowiec Kitzsteinhorn 25 milionów sympatyków sportu i natury.
Region stawia nieprzerwanie dzięki bogatym całorocznym ofertom wciąż nowe wyższe szczeble w dziedzinie turystycznej. Po tragicznym wypadku w listopadzie 2001 roku zastąpiono szynową kolejkę linową kolejkami gondolowymi "Gletscherbahn 1 i 2".
Od roku 19991 znajduje się również dodatkowo armatka śnieżna.
Około 43 miliony Euro zostało zainwestowanych w ciągu ostatnich 5 lat w wyciągi, trasy narciarskie i bezpieczeństwo na stokach. Następne projekty już znajdują się w formie planowania. Rettenwandbahn, oszklony 6-cio osobowy wyciąg krzesełkowy ma zastąpić już w sezonie 2006 / 2007 wyciąg Krefelderhüttenlift.
Prowadzone są aktualnie studia projektowe.

Gletscherbahnen Kaprun AG
A-5710 Kaprun - Postfach 3000
Tel: +43/6547/8700
Fax +43/6547/7614
InfoService Tel: +43/6547/8621
Email: office(at)kitzsteinhorn.at
www: www.kitzsteinhorn.at
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki