Strona pod patronatem:WĘDROWKI ZIMOWE
W lecie poprzez kwitnące górskie łąki, zimą w snieżnych butach poprzez zasypane śniegiem lasy. Przez cały rok 'Europa-Sportregion' jest wymarzonym celem dla wszystkich górskich łazików. Rozległa sieć szlaków nie narzuca żadnych ograniczeń. Kafejki, gospody i chaty górskie na skraju szlaków rozpieszczają odwiedzających je gości. Ze szlaku można obserwować narciarzy biegowych i łyżwiarzy na zamarzniętym jeziorze Zeller See. Kto lubi nieco ostrzejsze podejścia, ten może, oprócz bardziej płaskich tras, takich jak runda wokół jeziora, wybrać trasę na Schmittenhöhe. Z zaśnieżonego szczytu na wysokości 2.000 metrów można ogarnąć wzrokiem całą okolicę.

Dobre obuwie i zimowa odzież to absolutny obowiązek na wyprawę przez śniegi. Należy mieć też przy sobie termos gorącej herbaty. Najlepiej poinformować też kogoś o trasie planowane wędrówki. Kto nie chce ruszać w góry sam, ten w każdą środę może przyłączyć się do wypraw prowadzonych przez przewodnika. Także podczas czwartkowych wędrówek można poznać góry zimą. Jednakże bez opieki lokalnego przewodnika pod żadnym pozorem nie wolno zbaczać z wyznaczonych szlaków. Oczywiście także one gwarantują zawsze niezapomniane przeżycia z kontaktu z naturą.

Wybierającym się na zimową wędrówkę po Schmittenhöhe polecamy trasy wzdłuż kolejki Sonnkogel oraz Areitbahn. Od górnej stacji Sonnkogel poprzez Hochzellerbahn, a potem wzdłuż trasy zjazdowej aż do Schmittenhöhe można bez wysiłku piąć się w górę. Wędrowcy o dobrej kondycji mogą podążyć dalej, do kolejki Areitbahn III. Alternatywą jest wyjazd kolejkami Areitbahn I, II i III na wysokość 1.900 metrów. Wędrując wzdłuż płotu śniegowego dotrzesz do szczytu - do pokonania pozostaje zaledwie 100 m w górę.

Zimowe szlaki przez Kaprun nadają się idealnie na popołudniowy spacer. Czy to krótki marsz do Piesendorf, czy cienista trasa przez las do tarasu gospody Glocknerblick, gdzie masyw Glocknera wyłania się w całej swojej okazałości, te krótkie trasy nie są problematyczne dla rodzin i osób o słabszej kondycji. Trasy do zamku Burg Kaprun prowadzą przez tereny podmokłe wzdłuż potoku Salzach.
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki