Europasportregion i okolice latem
Jezioro Zeller See i jego piękna okolica przyciągają jak magnes turystów i zwolenników aktywnego wypoczynku. Czyste (jakość wody pitnej) i przyjemnie ciepłe wody jeziora Zeller See zapraszają amatorów kąpieli, nurkowania, windsurfingu i żeglowania a góra Schmittenhöhe jest najpiękniejsza górą widokową w Austrii z której wierzchołka otwiera się panorama, którą rysują, ponad trzydziesci trzytysięczniki.

Miłośnicy górskich wędrówek znajdą tu wiele pięknych tras dla siebie, podobnie jak rowerzyści i entuzjaści jazdy konnej.
Dla golfistów przygotowano 36-cio dołkowe pole golfowe - największe w austriackich Alpach. Na tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego, czekają między innymi rowery górskie, canyoning i wspinaczka.
W Zell am See odbywają się także liczne koncerty, przedstawienia, festiwale muzyczne, wyścigi psich zaprzęgów na zamarzniętym jeziorze, mecze hokeja. Z bogatej oferty kulturalnej każdy może wybrać coś dla siebie. Ładne Stare Miasto i deptak dla pieszych zachęcają do spacerów, a liczne przyjemne knajpki, gospody i bary gwarantują rozkosze dla podniebienia.
Symbolem Zell am See jest Zamek Rosenberg (Schloß Rosenberg) - w typowym południowo - bawarskim stylu: zbudowany na planie kwadratu, z 4 narożnymi wieżyczkami i jedną okrągłą. (Podobny zamek znajduje sie w Maishofen - Schloß Saalhof). W roku 1969 miasto kupiło Schloß Rosenberg. Został on stylowo odnowiony i obecnie mieści się w nim ratusz, galeria oraz wypożyczalnia książek.
Podczas spacerów warto odwiedzić wieżę Kastnera (Kasnterturm), która jest najstarszym budynkiem miasta, zbudowanym prawdopodobnie jeszcze przed rokiem 1000. Wzniesiona przed laty w celach obronnych, dziś mieści w swych wnętrzach muzeum.

 

Kaprun to swego rodzaju przedmurze wysokich obszarów Alp, jest miasteczkiem o bogatej historii i tradycji. Jeszcze przed 1000 laty było znane jako wioska przewodników górskich, nagły rozwój przeżyło po zbudowaniu znanej elektrowni wodnej Tauern w 1955 roku. 10 lat później wybudowany został jeszcze jeden cud techniki - wyciąg na lodowcu Kitzsteinhorn, który ciągnie się do wysokości 3029 metrów n.p.m.
Już w okresie międzywojennym wypoczywało tu 700 000 turystów rocznie. Dziś miasteczko i okolice odwiedza dużo więcej gości, a przyciąga ich bogaty i trochę niepospolity program. Oprócz jazdy na nartach w sezonie zimowym, atrakcyjne jest też jeżdżenie na nartach w środku lata na pobliskim lodowcu. Połączenie sportu i kultury akcentuje się podczas częstych organizacji wielkich konkursów sportowych, np. w Mistrzostwach Świata w jeździe na rowerach górskich w 2002 roku. Kulminacyjnym momentem bogatego lata kulturalnego jest znany festiwal Burgfest w zamku Kaprun.
Średniowieczny zamek Kaprun, kościół farny "Margareth auf dem Stein" z XII wieku, Muzeum Regionalne Kaprun, Muzeum Starych Pojazdów Vötterov, Muzeum Hetzhäusl w Parku Narodowym Höhe Tauern, Lodowiec Kitzsteinhorn, Jezioro Klamm, wąwóz Sigmund Thun, droga górska Grossglocknerstrasse.To trzeba zobaczyć.

 

CIEKAWE OKOLICE EUROPASPORTREGION:


GROSSGLOCKNERSTRASSE | PARK DZIKICH ZWIERZĄT I ROZRYWKI FERLEITEN

WODOSPADY KRIMML | JEZIORO ZAPOROWE MOOSERBODEN

WąWóZ I SZTOLNIE GóRSKIE W TAXENBACH KITZLOCHKLAMM | JASKINIE LODOWE EISRIESENWELT

DOLINA RAURISERTAL I MIEJSCOWOść RAURIS | WALD / KÖNIGSLEITEN / DROGA KRAJOBRAZOWA GERLOSPASS
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki