<<- Powrót

CIEKAWE OKOLICE EUROPASPORTREGION / WąWóZ I SZTOLNIE GóRSKIE W TAXENBACH KITZLOCHKLAMM

W pobliskiej miejscowości Taxenbach znajduje się piękny wąwóz Kitzlochklamm, dostępny dla zwiedzających dzięki dobrze zabezpieczonej kładce. Można w nim podziwiać nie tylko pionowe ściany, rzeźbione na przestrzeni tysiącleci przez Rauriser Ache, ale także malowniczy wodospad o 100 m wysokości oraz dawne sztolnie. Jedna ze sztolni została wykuta już w 1553 roku przez górników poszukujących złota. Na zwiedzanie samego Kitzlochklamm należy przeznaczyć około 2 h. Wąwóz jest także dobrym punktem wyjściowym dla wielu górskich wycieczek (np. do Rauris, Embach, kościoła pielgrzymkowego Maria Elend).
Kitzlochklamm dostępny jest dla zwiedzających od czerwca do października, codziennie od godziny 8.00 do 18.00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 3 EUR, dla dziecka do lat 15 – 1,1 EUR. Przy wejściu do wąwozu Kitzloch znajduje się duży parking, dostępny także dla autobusów wycieczkowych.www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki