Strona pod patronatem (kliknij poniżej):


Pensjonatu uzdowiskowego
St.Leonhard w Bad Gastein


Pole namiotowe i apartamenty


Bad Gastein to znana miejscowość uzdrowiskowa położona na wysokości 1.080 metrów w południowej części doliny Gastein na Ziemi Salzburskiej. Bad Gastein położone jest w dolinie lodowcowej otoczonej szczytami o wysokości ponad 3000 metrów, około 100 km na południe od Salzburga. To jedno z trzech miasteczek (obok Bad Hofgastein i Dorfgastein), należących do "Regionu Urlopowego" GASTEIN. W okolicy Bad Gastein jest 18 źródeł termalnych dzięki którym powstało całe zaplecze uzdrowiskowe, źródła te bogate są w mało radioaktywny pierwiastek rodon, który ma leczniczy wpływ na wiele chorób, od zapalenia reumatycznego, artretyzmu, alergii i chorób układu oddechowego do kłopotów z metabolizmem.


Każdy, kto odwiedza to miejsce, może zregenerować swoje siły psychofizyczne w kompleksie basenów termalnych, w których woda ma temperaturę ok. 30 stopni Celsjusza lub w unikalnych sztolniach, zawdzięczających swe lecznicze właściwości dużej zawartości radonu w powietrzu i dużej wilgotności powietrza.


Bad Gasteiner to miejsce na aktywny wypoczynek urlopowy przez cały rok. W sezonie zimowym, który trwa tutaj od końca listopada aż do późnej wiosny, panują doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Główne tereny narciarskie Bad Gastein usytuowane są na stokach Graukogel (2100 m.n.p.m.) oraz Stubnerkogel (2245 m.n.p.m.). Ale można tez udać się na inne stoki Regionu Gastein. A jest tu w czym wybierać: zagospodarowanych jest tu ponad 200 km (w całej dolinie Gastainer Tal) tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (możliwość jazdy na nartach nocą), 90 km tras do narciarstwa biegowego, 9 km tras saneczkowych, 2 szkółki narciarskie i jedno lodowisko.

Wyciągi - Trasy (kliknij)
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki