Strona pod patronatem:Raurisertal - Dolina Raurisertal (złota dolina Alp)

Rauris to najstarsza miejsowość w Alpach Wschodnich, w samym sercu Parku Narodowego Wysokie Taury. Jest uważana za jedną z najokazicielszych i najbardziej z malowniczych dolin alpejskich. Letnią atrakcją dla turystów jest wypłukiwanie złota, które ma tu kilkusetletnią tradycję. Obecnie w Rauris są 3 specjalnie wyznaczone miejsca, w których pod okiem fachowców można poszukiwać tego drogocennego kruszcu. Gorączką złota zarażają się tu nie tylko turyści, ale i miejscowa ludność. Przy odrobinie szczęścia można się przemienić z "poszukiwacza skarbów" w "posiadacza skarbu". Tutaj naprawdę można się poczuć jak w krainie marzeń.

W roku 1994 odbył się w Rauris zjazd Światowej Federacji Kopaczy Złota (World Goldpanning Association), podczas którego polskie Bractwo Kopaczy Złota zostało przyjęte w poczet tej międzynarodowej organizacji jako oficjalny reprezentant Polski.

Latem:
Płukanie złota
Takie zajęcie to niezwykłe przeżycie dla całej rodziny! Przenieście się w czasy, kiedy wydobywano na tych terenach złoto i poznajcie sztukę wypłukiwania złota oraz służące do tego celu narzędzia. W dolinie Raurisertal jest jeszcze wiele miejsc, gdzie każdy bez wątpienia odkryje złoto!

WIĘCEJ INFORMACJI (kliknij)

Zimą:
Rauris - skitouringowe El Dorado w Kolm Saigurn
Na końcu malowniczej doliny Kolm Saigurn lub w Bucheben można zdobyć wszystkie okoliczne górskie szczyty. Wielu stawia sobie za cel zdobycie symbolu doliny Raurisertal - góry Hoher Sonnblick - ze stacją meteorologiczną na szczycie.
Liczne szlaki w Raurisertal/Kolm Saigurn zapraszają wszystkich entuzjastów wypraw skitouringowych na niecodzienną przygodę.

WIĘCEJ INFORMACJI (kliknij)
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki