Skibob w Europa Sportregion

Nowość - Alpy dla młodzieżyInformujemy, iż DOMENA austria-holiday.pl JEST NA SPRZEDAŻ

Konakt: e-mail: info@austria-holiday.pl

Interesuje Was lato , zima w Austrii ? Chcecie spędzić wakacje , ferie, urlop w Austrii ?
Interesują Was narty , snowboard , skibob , rower w Austrii ?
Interesują Was noclegi , apartamenty , pensjonaty , hotele w Austrii ?
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Europasportregion , Zell am See , Kaprun , Gastein , Rauris .
Interesuje Was Ziemia Salzburska , Tyrol , Karyntia , Styria , Vorarlberg , Wiedeń .
Właśnie po to powstała strona www.austria-holiday.pl


Szukaj w newsach

<-- Powrót


2014-06-24, godz. 17:31 - Tradycje austriackie

Austria słynie z kultywowania tradycji regionalnej i przez okrągły rok w dolinach i wioskach austriackiej części Tyrolu odbywają się imprezy. Do ciekawszych należy palenie ognisk na graniach i zboczach gór. Mężczyźni z okolicznych wiosek wnoszą stosy drewna wysoko w góry, układają watry. Sztuka polega na tym, że wszystkie ogniska muszą zapłonąć w jednym czasie i muszą być widoczne z wiosek położonych w pobliskich dolinach. Gdy ogniska zapłoną jest to niesamowity i niezapomniany widok. Oto potężne góry nagle zapalają się setkami migających światełek. Bo właśnie tak widoczne są dla ludzi przebywających w dolinach. Inna tradycją jest zakończenie sezonowego wypasu bydła i owiec . wtedy zwierzęta są strojone i uroczyście sprowadzane do dolin na zimę.
Co roku też odbywają się jarmarki świąteczne przed Bożym Narodzeniem. Grzane wino, pachnące goździkami, przysmaki kuchni regionalnej i wyroby miejscowych rzemieślników towarzyszą spotkaniom z sąsiadami i znajomymi. Na wiosnę w Tyrolu odbywa się wiosenny festiwal piwa, Gauderfest, w którym uczestniczą miejscowi i wielu turystów z całego świata. Można tu wtedy napić się dobrego piwa, warzonego przez miejscowe browary i objadać się typowo tyrolskimi daniami. Oprócz tego w austriackich wioskach i miasteczkach odbywa się wiele festynów ludowych którym towarzyszą barwne korowody. Niektóre z nich odbywają się co kilka lat i wtedy mieszkańcy występują we własnoręcznie, misternie wykonanych maskach i strojach.


<-- Powrót

(C) All rights reserved - www.hm.pl

maszyny kamieniarskie | taśmociągi


Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki