Skibob w Europa Sportregion

Nowość - Alpy dla młodzieżyInformujemy, iż DOMENA austria-holiday.pl JEST NA SPRZEDAŻ

Konakt: e-mail: info@austria-holiday.pl

Interesuje Was lato , zima w Austrii ? Chcecie spędzić wakacje , ferie, urlop w Austrii ?
Interesują Was narty , snowboard , skibob , rower w Austrii ?
Interesują Was noclegi , apartamenty , pensjonaty , hotele w Austrii ?
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Europasportregion , Zell am See , Kaprun , Gastein , Rauris .
Interesuje Was Ziemia Salzburska , Tyrol , Karyntia , Styria , Vorarlberg , Wiedeń .
Właśnie po to powstała strona www.austria-holiday.pl


Szukaj w newsach

<-- Powrót


2014-06-24, godz. 17:30 - Pamięć o obozach

W Austrii mieszka spora liczba Polaków. Zrzeszeni w polonijnej grupie zachowują pamięć o ofiarach hitlerowskich obozów istniejących w czasie II wojny światowej na terenach Austrii. Kompleks obozowy Mathausen-Gusen został wyzwolony w maju 67 lat temu. Z tej okazji na terenie byłego obozu , w każdą rocznicę składane są kwiaty i wieńce oraz zapalane znicze by uczcić pamięć ofiar przy tablicach pamiątkowych. W dniach 12-14 maja 2014 roku znów uroczyście obchodzono tą rocznicę.
W uroczystości wzięły udział grupki byłych polskich więźniów oraz ich rodzin, przedstawiciele Ambasady RP w Austrii z ambasadorem Jerzym Margańskim, delegacja członków Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, kierownik Jan Ciechanowski, naczelnik Wydz. Zagranicznego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z Maciejem Dancewiczem na czele, reprezentacja Związku Harcerstwa Polskiego z zastępcą Krzysztofem Budzińskim, uczniowie szkół z Warszawy i Zawiercia, uczniowie szkoły przy ambasadzie polskiej w Wiedniu, Kompania Honorowa Wojska Polskiego , przedstawiciele Polonii Austriackiej i media polonijne. Ambasador RP w Austrii spotkał się z byłymi więźniami obozów. Tadeusz Oliwiński, kierownik Wydziału Konsularnego został odznaczony złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, przyznawanego za szczególne zasługi.


<-- Powrót

(C) All rights reserved - www.hm.pl

maszyny kamieniarskie | taśmociągi


Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki