Skibob w Europa Sportregion

Nowość - Alpy dla młodzieżyInformujemy, iż DOMENA austria-holiday.pl JEST NA SPRZEDAŻ

Konakt: e-mail: info@austria-holiday.pl

Interesuje Was lato , zima w Austrii ? Chcecie spędzić wakacje , ferie, urlop w Austrii ?
Interesują Was narty , snowboard , skibob , rower w Austrii ?
Interesują Was noclegi , apartamenty , pensjonaty , hotele w Austrii ?
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Europasportregion , Zell am See , Kaprun , Gastein , Rauris .
Interesuje Was Ziemia Salzburska , Tyrol , Karyntia , Styria , Vorarlberg , Wiedeń .
Właśnie po to powstała strona www.austria-holiday.pl


Szukaj w newsach

<-- Powrót


2012-12-19, godz. 14:33 - Kopalnia soli w Hallein czyli Słony Mikołaj

Kopalnia soli w Hallein w rejonie Salzburg oferuje swoim gościom świętowanie Bożego Narodzenia, w stylu trochę innym niż tradycyjny.

Święty Mikołaj zamienił swoje charakterystyczne sanie na wielką, drewnianą ślizgawkę, która znajduje się w sieci wielkich tuneli umiejscowionych na pogórzu Durrnberg.

Kopalnia jest w użyciu już pod ponad 7 tysięcy lat, kiedy to dawne plemiona celtyckie rozpoczęły wydobycie soli. Dzięki temu okolice stały się bardzo ważnym ośrodkiem handlowym. Po pierwszej wojnie światowej kopalnia została przebudowana w muzeum poświęcone górnictwu i znana jest ze swoich długich, drewnianych ślizgawek, które pozwalają w ciekawy sposób przemieszczać się pomiędzy kolejnymi piętrami.
Właśnie tych ślizgawek używa Święty Mikołaj by rozdawać prezenty odwiedzającym dzieciakom. W kopalni postawiono także specjalnie przygotowaną szopkę dla zwiedzających. Są również specjalne oferty dla tych, którzy pragną “wślizgnąć się w nowy rok”. Więcej informacji można znaleźć na stronie kopalni.

W samej kopalni można dowiedzieć się chociażby jak wyglądało pierwsze górnictwo. Na samym początku sól wydobywana była ręcznie w postaci dużych, twardych kryształów. By podnieść efektywność wydobycia soli zaczęto wpompowywać wodę do kopalni, którą zostawiano w jaskiniach na parę tygodni by woda nasiąkała solą, a następnie była wypompowywana do specjalnej fabryki w Hallein.

W roku 1829 został podpisana ugoda pomiędzy Austrią a Bawarią, gdyż kopalnia mieści się na granicy z Bawarią. Ugoda gwarantuje, że do 90 rolników ma prawo pracować w kopalni.


<-- Powrót

(C) All rights reserved - www.hm.pl

maszyny kamieniarskie | taśmociągi


Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki