Skibob w Europa Sportregion

Nowość - Alpy dla młodzieżyInformujemy, iż DOMENA austria-holiday.pl JEST NA SPRZEDAŻ

Konakt: e-mail: info@austria-holiday.pl

Interesuje Was lato , zima w Austrii ? Chcecie spędzić wakacje , ferie, urlop w Austrii ?
Interesują Was narty , snowboard , skibob , rower w Austrii ?
Interesują Was noclegi , apartamenty , pensjonaty , hotele w Austrii ?
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Europasportregion , Zell am See , Kaprun , Gastein , Rauris .
Interesuje Was Ziemia Salzburska , Tyrol , Karyntia , Styria , Vorarlberg , Wiedeń .
Właśnie po to powstała strona www.austria-holiday.pl


Szukaj w newsach

<-- Powrót


2006-04-30, godz. 15:48 - Ziemia Salzburska - raj do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej

Fani sportu rowerowego znajdą tu długie, podzielone na wiele etapów, trasy, takie jak: "Tauernradweg" czy "Mozartradweg", wysokogórskie drogi dla wytrwałych rowerzystów z doskonałą kondycją, wygodne i łatwe ścieżki rowerowe, nadające się na wyprawy rodzinne, wiodące brzegiem górskich rzek, a także trasy wyścigowe.

Do najbardziej popularnych i urzekających pięknym krajobrazem tras rowerowych w Austrii należy Tauernradweg. Prowadzi ona przez potężne łańcuchy górskie aż do Wysokich Taurów, a mimo to jej poszczególne odcinki w przeważającej części są równinne. Jeden z wariantów tej trasy to "Tauernradwegrunde", rozpoczynający się w samym Salzburgu, prowadzi dolinami rzek Saalach i Salzach. Trasa jest szczególnie atrakcyjna, gdyż wiedzie z dala od ulic i ruchu drogowego.

Udając się na wycieczkę trasą Mozartradweg, która bierze swój początek w rodzinnym mieście genialnego kompozytora i prowadzi na 450 km, można dojechać do miejsc, z którymi związany był Wolfgang Amadeusz i jego rodzina. Cała trasa rowerowa im. Mozarta jest jednolicie oznakowana na wszystkich odcinkach symbolem przedstawiającym sylwetkę Mozarta. Trasa prowadzi przede wszystkim przez płaski teren, miejscowo pagórkowaty, a tylko między doliną Inntal i Salzburgiem pojawiają się odcinki górzyste o większym stopniu nachylenia. Na ich pokonanie trzeba włożyć sporo wysiłku. Trasa biegnie głównie ścieżkami rowerowymi i ulicami, leżącymi na uboczu, z niewielkim ruchem drogowym. Najlepiej jest korzystać z rowerów terenowych i wybrać się na wycieczkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Ziemia Salzburska, którą zdobi 185 jezior i 120 trzytysięcznych szczytów, jest ponadto rajem dla entuzjastów wysokogórskich wypraw rowerowych. 2500 kilometrów wysokogórskich tras rowerowych o różnych stopniach trudności to nie lada wyzwanie do sprawdzenia kondycji i swoich możliwości. Nagrodą za olbrzymi wysiłek jest zdobycie szczytów i oglądanie z góry fascynujących krajobrazów. Miłośników alpejskich wypraw rowerowych przyciągają na Ziemię Salzburską liczne imprezy kolarskie, takie jak odbywający się każdego roku w Saalbach Hinterglemm "World Games of Mountainbiking".

Na największym w Austrii terenie rowerowym "Rad&Bike Pinzgau" region Pinzgau przecina sieć tras i ścieżek rowerowych i montainbikingowych o łącznej długości 2000 kilometrów. 128 wytyczonych tras wysokogórskich o łącznej długości 1500 km połączonych jest ze ścieżkami rowerowymi w dolinie, o łącznej długości 500 km. Niespotykane wyzwanie dla zapalonych fanów kolarstwa wysokogórskiego stanowi odcinek trasy prowadzący na Großglocknera. Słynne wyścigi kolarskie "Glocknerkönig Classic", które odbędą się tego roku 6 czerwca, będą po raz kolejny wielkim wydarzeniem sezonu kolarskiego. Po pokonaniu wysokogórskiej trasy, biegnącej jedną z najpiękniejszych wysoko-alpejskich dróg panoramicznych, wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma tytuł "Króla Glocknera" (najwyższy punkt trasy leży na 2500 m n.p.m.)

austria.info

Rowerkiem w rejonie i okolicy Europa Sportregion - strona pod patronatem firmy ROGELLI (kliknij)

Rowerem przez Austrię (kliknij)


<-- Powrót

(C) All rights reserved - www.hm.pl

maszyny kamieniarskie | taśmociągi


Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki