Bruck a.d. Grossglocknerstraße - niewielkie, spokojne miasteczko w pobliżu Europasportregion, pomiędzy Zell am See a Kaprun, które zimą stanowią doskonałą bazę wypadową dla miłośników sportów zimowych, a latem letnich. Dodatkowym atrybutem Bruck jest to, że znajduje się przy drodze prowadzącej do słynnej drogi wysokogórskiej jaką jest Grossglocknerhochalpenstrasse, a ta prowadzi do podnóża najwyższej góry w Austrii (Taury Wysokie) - Grossglockner i pasma lodowcowego Pasterze.

Ten wypoczynkowy region odnaleźć można w krainie salzburskiej pomiędzy najwyższą górą w Austrii Grossglockner a jeziorem Zeller See, na skraju Parku Narodowego Hohe Tauern (Taury Wysokie). W centrum miasta znajduje się Kilometr "0" słynnej na cały świat, jednej z głównych atrakcji turystycznych w Austrii, alpejskiej, drogi wysokogórskiej Grossglockner Hochalpenstrase, która wije się ciesząc serca kierowców aut, motocykli i rowerów pod pasmo lodowcowe Pasterze u podnóża szczytu właśnie Grossglockner. Pierwsze siedliska w tym regionie datuje się już przed 4 tysiącami lat. Znaczenie regionu wzrastało wraz z wzrastającym znaczeniem szlaku handlowego, łączącego Salzburg z Włochami.

Jako region turystyczny Bruck oferuje nagradzane już wielokrotnie pole namiotowe, hotele, gospody, pensjonaty i kwatery prywatne.
www.hm.plwww.gornik.walbrzych.pl

Oetztal po polsku (kliknij)
Copyright C 2005 HM sp. z o.o. . All rights reserved

Kopiowanie i powielanie treści serwisu bez zgody właściciela jest zabronione. Organizatorzy imprez zastrzegają sobie prawo do zmian terminów.
odszkodowania za wypadki